Hakkımızda

  •                                                                                         

        Kemer 52 Km sahili, 48 mavi bayraklı tertemiz plajları ile cennet koylarıyla dünyanın en güzel yerlerinden biridir. Yeşil doğanın mavi ile en güzel buluştuğu şehirlerden biridir. Tatil köyleri, 5 yıldız otellerinde, pansiyonlarında tatilin tadını çıkarmak o kadar keyiflidir. Tabii ki Kemer denizi doğası kadar mekanları ile de güzel bir şehirdir. Tatil köyleri ve 5 yıldız otellerinin yanında butik otelleri ve pansiyonları ile de her şey dahil olmadan yapılacak bir tatil içinde mükemmel bir destinasyondur. İşte bu projede  Kemer’in tam olarak tadını çıkarmak için hazırlanmış misafirlerine memnuniyet veren mekanları sizler için hazırladık. Kemer’de ne varsa burada yeri var. Bu site sizlere samimi bir rehber edasıyla destek verecektir. Güvenilir bir site olan enjoykemer.com, 1995 yılından beridir faal Kemer Turizmci Ve İşadamları Derneği KEMİAD tarafından hazırlanmış bir çalışmadır. Tek amacı Kemer’e gelen misafirlerin Kemer’in tadını çıkarmasını sağlamak memnun ve güler yüzle tatillerini tamamlamalarını sağlamaktır.

      Bu proje Kemer’deki yeme içme mekanlarının güzellikleri anlatmak için hazırlanan “KEMER’İN TADINI ÇIKAR” adıyla bir kitap hazırlığı ile başladı. Kitap kapak tasarımında çok değerli karikatürist Mustafa Kocabaş’a özel teşekkürlerimizi sunuyoruz. Biliyoruz ki her şey dahil satmayan butik otelleri de ayrı bir güzel olan şehrimizin tamamını anlatmak gerektiğini gördük ve enjoykemer projesi başlamış oldu.

         Her iki proje de çok değerli bir ekip başarısıdır. Öncelikle tüm ekibimize özverili ve projeye gösterdikleri inanmışlıkları için çok teşekkür ediyoruz.

     Öncelikle web sitesindeki ve kitaptaki  tüm fotoğraflar Kültür Bakanlığımız ile de çalışmış çok değerli fotoğraf sanatçısı olan Muhammed Dönmezer’e aittir. Büyük bir titizlikle ve emekle hazırlanan çalışmalarının sizleri büyüleyeceğinden emin olabilirsiniz.
       Evet mekanlarımızın büyüleyici güzelliklerini en lezzetli menülerini sizlere anlatmak gerekiyordu, kelimeleri doğru seçmeliydik Türkiye genelinde de tanımış, bir çok ünlü romanı olan ve Kemer’de yaşayan Roman Yazarı Pürlen Kıyat Karakuş’dan yardım istedik. Bizleri kırmadılar. O hisli cümleleri ile mekanları anlattılar. Kendilerine destekleri için çok teşekkür ederiz.

       “KEMER’İN TADINI ÇIKAR” Kitabımızda ve projemizde Usta Karikatürist Mustafa Kocabaş kalemini konuşturdu. Müthiş çizimleri bizlere sanatsal bir keyfe götürdü. Tabii ki projedeki her bir cümlenin İngilizce ve Rusça anlamlarının tam karşılığını bulması için titiz çalışan İngilizce Tercüman Hülya Bekaert’e ve Rusça Tercüman Elene Hoşer’in çevirilerine müteşekkiriz. Projenin duygusunu dünyaya açılmasını sağladılar.   
      Web sayfamızın mimarı gerçekten kullanıcı dostu ve görselleri akıcı sunan bir tasarımla bizlerin önünü açtı. Concept Bilgisayar Umutcan Cihangör’e de ayrıca teşekkür ediyoruz.
    Bizler KEMİAD yönetim kurulu olarak özellikle projede özel katkıları olan web sayfamızın isim babası Cansın Efir’e Sosyal medya da yerimizi almamızda emeği geçen Özkan Çakmak kardeşimize Genel Sekreter Mehmet Akbaba’ya, Ömer Selim Akbulutlar’a ayrıca teşekkür ediyoruz.
      En önemli teşekkürü mekanların sahiplerine borçluyuz. Kemer denizi doğası ile cennet köşesi olsa da bu mekanları hazırlayan işletmecilerimizin başarılı bir mekan tasarımı, ürün ve hizmet kalitesi olmazsa sizlere tadını çıkaracağınız bir Kemer sunamazdık.

    Sosyal medya hesaplarımızı da takip edeceğinizi umuyoruz. Web sitemizin sizlere eşlik etmesi dileğimizle.

Kemer Turizmci Ve İş İnsanları Derneği

KEMİAD

riza-sonmez-normal

Rıza Sönmez

Kemiad Başkanı

WhatsApp Image 2022-07-16 at 18.24.07

Muhammet Dönmezer

Fotoğraf Sanatçısı

WhatsApp Image 2022-07-16 at 18.23.59

Pürlen Kıyat Karakuş

Roman Yazarı

20220421_124825

Umutcan Cihangör

Web Sayfa Tasarımcısı

Mehmet Akbaba

Kemiad Genel Sekreteri

Ömer Selim Akbulutlar

Ömer Selim Akbulutlar

Tasarım Yöneticisi

Özkan Çakmak

Özkan Çakmak

Kemiad Yönetim Kurulu Üyesi

Cansın Efir

Cansın Efir

Kemiad Üyesi

Mustafa Kocabaş

Karikatürist

Hülya Bekaert

İngilizce Tercüman

Elena Hoşer

Rusça Tercüman